Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Sukcesy studentów UEK w VII Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Studentów Niepełnosprawnych Szkół Wyższych
data publikacji: 16/05/2011, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

14 maja w Poznaniu na Pływalni Uniwersytetu Adama Mickiewicza odbyły się


VII Ogólnopolskie Zawody Pływackie

Studentów Niepełnosprawnych Szkół Wyższych.

 

Na starcie stanęło 108 zawodników z 14 Uczelni Wyższych. Podjęta walka na 25 metrowym basenie w wodzie o temp 26 st., była zacięta, doping był głośny, ale przede wszystkim atmosfera spotkania była niepowtarzalna.

 

Zdobyte medale są chlubą i indywidualną i Uczelni. UEK nie ma się czego wstydzić. 3 złote
i 2  brązowe medale zdobyte w udziale w 6 możliwych biegach przy 3 reprezentantach naszej Uczelni, 
 w klasyfikacji generalnej uplasowało nas na siódmym miejscu. Najwyższe miejsce na podium zajął Uniwersytet Adama Mickiewicza,  drugie Katolicki Uniwersytet Lubelski, trzecie zaś miejsce należy do Politechniki.

Zacięta, sportowa rywalizacja zakończyła się na basenie; wieczorem zaś, nastąpiła integracja studencka w Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym Exploris nad Jeziorem Kierskim w Poznaniu.

 

Forma tej imprezy ma wiele płaszczyzn. Jest miejsce na edukację, integrację, rehabilitację, wyczyn sportowy, rekreację i odpoczynek. Forma współzawodnictwa w ramach Zawodów Pływackich daje możliwość wielorakiego rozwoju, nie tylko realizowania się poprzez dyscyplinę sportową, ale również pomaga przełamać strach (adrenalina mobilizuje), zawiązać nowe znajomości, otworzyć się na innych ludzi, a przede wszystkim zdobyć nowe doświadczenia.

 

Moje wrażenie po zawodach są jak najbardziej pozytywne. Pływam już kilka lat, startowałem niejednokrotnie na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych. Więc każde zawody pływackie są dla mnie wielkim przeżyciem, jak również dostarczają mi wiele radości i satysfakcji. Czuje się dobry w tym co robię, a to jeszcze bardziej mnie mobilizuje. Zmagania Studentów Niepełnosprawnych w pływaniu pozwalają nam osobą z różnorakimi schorzeniami na oderwanie się od trudnej dla nas często rzeczywistości i pozwalają się nam w pełni samorealizować. Tego typu zmagania sportowe są również dobrym sposobem na integrację, która na tych zawodach jest najważniejsza. Dlatego uważam, że nie warto nic w nich zmieniać i robić ich bardziej profesjonalnymi to jest zabawa, ale poprzez taką rywalizację można odkryć talent, który w nas drzemie. Dlatego zachęcam wszystkich studentów niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie do tego, aby próbowali swoich sił nie tylko w olimpiadach naukowych, czy konkursach ale także w sporcie. Ja spróbowałem w gimnazjum i jak widać do dnia dzisiejszego mi to nie przeszło.

 

Pozdrawiam

P.Bugla

 

 

Linki